Работаем с 10 до 18 без выходных

Півонії. Догляд та розмноження.

 

Півонії - вирощування, посадка у відкритий ґрунт, розмноження
Півонія (лат. Paeónia) є однією з найкрасивіших квіток, які зацвітають у наших садах. Вони прийшли до Європи з Японії та Китаю, де були відомі та культивувалися протягом тривалого часу. Вони досі є символом удачі, процвітання, щастя та благополуччя.

Півонії - садові сорти багаторічники, і лише деякі з них невеликі чагарники. Серед великої групи видів можуть бути помічені навіть лікарські (півонія лікарська), півонія деревоподібна, півонія Віттмана або півонія м'яка (півонії вузьколисті найрізноманітніші сорти гібридів, які цвітуть щороку).

Головною красою півонії безумовно є її квіти різних відтінків рожевого, червоного та білого. Є також жовті півонії, але вони не часто зустрічаються у наших садах. Є двоколірні варіації.

Китайські півонії зацвітають у червні. Хоча період цвітіння може дещо змінюватись, оскільки він значною мірою залежить від погодних умов.

Півонія - красива квітка, але, на жаль, дуже вимоглива. Рослина багаторічна, так що вона може рости протягом багатьох років у тому ж місці. До того ж, вони не дуже люблять пересадки, тому ми повинні подбати про відповідне для них довкілля в місці їх проростання. Почнемо з вибору правильного розташування.

Найбільш відповідне місце розташування культивування півонії є сонячне. Це насправді має досить значний вплив на якість та кількість кольорів. Півонії зазвичай цвітуть на третій рік після посадки, а також потребують зимового спокою та холоду для формування квіткових бруньок. Вони стійкі до морозу, але в перші 2-3 роки варто їх утеплювати мульчею, щоб захистити, оскільки за дуже низької температури може легко пошкодитися молода корона.

Півонії розвивають довге, циліндричне коріння, і, отже, вони не повинні рости у важких ґрунтах, водно-болотистих ділянках, оскільки вони там загниють. Також вони не терплять пересихання ґрунту, тому не забудьте регулярно їх поливати (особливо під час сухої весни). Для зменшення випаровування вологи і зростання бур'янів добре підсипати кору для городу. Півонії краще почуваються в родючому грунті, досить проникному і глибоко зораному. Підходить для цих ґрунтів рН середньої кислотності (рН 5-6).

Посадка півонії
Для цвітіння півонії найважливішим є глибина посадки. Закопувати стеблинки, що виростають із кореня, потрібно не більше ніж 3 - 5 см у землю. Якщо посадимо півонії глибше, вони не зростатимуть. Півонії не будуть добре розвиватися в тіні, або якщо у них буде занадто багато конкурентів у боротьбі за поживні речовини.

Перед тим як посадити рослину, потрібно вирити відповідне поглиблення, дно якого має бути збагачене гною або компостом, трохи перемішаним з відповідним субстратом. Пагони продовжують зростати в найближчі пару років, тому що півонії мають досить великі харчові потреби.

Розмноження півонії
Після того, як у вас у саду вже кілька років цвітуть красиві та великі півонії, але згодом ви помітили, що цвітіння стає слабшим, настав час для пересадки. При нагоді ви можете розмножити рослини поділом, так як це найпоширеніший спосіб.

Розмноження поділом півонії потрібно провести наприкінці літа, у період із серпня по вересень. Рослина має бути акуратно викопана, так щоб зберегти найбільшу кількість коренів і після очищення від землі гострим інструментом потрібно розділити її так, щоб на одному саджанці було не менше 3-4 бруньок. Справа в тому, що чим буде більше бруньок, тим швидше і рясніше рослина зацвіте.

Також можливе розмноження півонії з насіння, хоча в аматорських умовах це набагато складніше і вимагає більше терпіння (півонїї з насіння процвітають лише після 5-7 років), і отримані таким чином рослини не можуть повторити характеристики материнської рослини. Насіння півонії збирають з серпня по вересень і зберігають протягом зими у вологому піску. 1-5°С. Навесні висівають їх у розсаднику. Деякі також сіють насіння відразу після цвітіння.

Півонію деревоподібну можна розмножувати щепленням в клині на корені. Ця процедура може бути зроблена на початку вересня або взимку. Корінь розміщують досить глибоко у ґрунті, щоб щеплена частина рослини знаходилася під землею. На зиму його транспортують до прохолодного підвалу. Однак, оскільки щеплення є досить складною операцією і часто не вдається виростити рослину аматорським способом, то легко купити її у нас.

Хвороби та шкідники півонії
Щоб захистити півонії від грибкових захворювань, потрібно видаляти відцвілі суцвіття.

Півонії, зрізні квіти.
Квітки півонії можуть прикрасити не тільки ваш сад, а й чудово підходять для зрізу. Вони належать до тих рослин, які можуть бути зрізані у нирковій стадії, оскільки вони продовжать розвиватися у вазі з водою. Просто пам'ятайте, що при зрізі квітів не можна позбавляти рослини надто багато листя. Тому, не зрізайте всі квіти відразу, залиште кілька листків на стеблі знизу, інакше можна дуже послабити рослину, а це в майбутньому призведе до поганого цвітіння.